Statek s uzavřeným dvorem a rozsáhlými pozemky

Dům · Prodej
4 700 000 Kč
REZERVACE

Popis

Prodej velkého statku s uzavřeným dvorem poskytujícím naprosté soukromí a s pozemky o celkové výměře 67.374 m2, které tvoří jeden celek a přiléhají k budově.

Statek leží na okraji obce Popelín. Jedná se o původní zemědělskou usedlost postavenou do čtverce a přístupnou z místní komunikace. Vepředu se nachází obytná část, vpravo v prodloužení obytného křídla je dílna. V zadní části je stodola a po stranách dvůr uzavírají chlévy, kolna, podkolník a bývalé maštale. Vzadu za usedlostí pak stojí ještě samostatná dřevěná kolna, kam se dříve ukládaly zemědělské stroje. Na pozemcích se nachází několik vlastních studní, nemovitost je však připojena také na obecní vodovod, elektřinu a plyn.

Obytná část je částečně zrekunstruovaná, momentálně se v přízemí nachází 2x 2+1 se sociálním zařízením a v podkroví jsou další pokoje s příslušenstvím. V podkroví je potřeba dodělat okna a pár stavebních úprav, dispozice horních prostor je taktéž koncipována jako 2x 2+1 . Obytná část má novou střechu.

Nemovitost je jedinečná zejména tím, že veškeré pozemky 6,7 ha tvoří jeden celek a přiléhají k budově. Nabízí se tedy třeba využití statku pro agroturistiku, vybudování velkého penzionu, založení hospodářství či chov koní apod.

Doplňující informace

dobrá

vesnická

Jindřichův Hradec

Poloha nemovitosti

Popelín, Česko

Kontaktní formulář

Váš vzkaz byl v pořádku odeslán.